Молодіжна спілка поляків України ' Квіти Полонії'

 

Абітурієнтам та студентам про навчання та роботу в Польщі

Консультації надаються після попередньої оплати послуги(400грн). dobrotno@ukr.net Допомогаємо коштами ВІДРОДИТИ АВІАЦІЮ УКРАЇНИ  через благодійний фонд. (Картка Приватбанку фонду 5329 5720 0013 5005 або р/р)

 

Краще всього безкоштовно начатися в гімназії (три роки після шостого класу),та в ліцеї три роки після 9го класу). Є п'ять закладів з навчанням на українській мові з проживанням та харчуванням (від 300 до 700 злотих). Кількість місць там обмежена. Бажаючі-звертайтеся! (консультація по загальним питанням попередня оплата 400грн, влаштування дитини з оформленням документа, місця, організації можливої поїздки- 300 євро передплата, 200-після отримання свідоцтва про зарахування до учбового закладу, знання мови не обов"язкове, але бажане,є пільги для осіб польского походження)

Навчання закордоном – час отримувати переваги

Вчений ступінь одного з європейських вищих навчальних закладів - це ваш шанс на хорошу роботу та достойну зарплату у майбутньому.
«Це змінить ваше життя -  Ви, станете новою людиною». Протягом багатьох років, переваги навчання за кордоном описуються саме цими словами. Навчання за кордоном позитивно впливає на кар'єру, світогляд, і впевненость в собі. Навчаючись за кордоном, ви значно розширюєте свій кругозір, це унікальна можливість котру потрібно використати на повну. Це можливість познайомитись з новими мовами, культурою і способом життя.Навчання за кордоном змінює життя людей. Соціологічне дослідження котре охоплювало 3400 студентів показує, що навчання за кордоном, як правило, є визначальним моментом у житті молодої людини і продовжує позитивно впливати на її життя протягом багатьох років після закінчення вузу. Зокрема  82% респондентів сказали, що вони отримали навички, які вплинули на їхню подальшу кар'єру, а  70% респондентів заявили, що вони отримали досвід котрим змогли скористатись в майбутньому. Перевага  навчання за кордоном є те, що воно забезпечить привабливий і конкурентний статус вашому резюме. У часи економічних змін, конкуренція на ринку праці постійно зростає, а роботодавці прагнуть отримати фахівців з кращими знаннями і навичками. Саме в такому випадку вашою великою перевагою перед конкурентами стане вчений ступінь  європейського інституту. Крім того, міжнародний досвід високо цінується роботодавцями багатонаціональних компаній і фірм, які роблять бізнес по всьому світу.Основні чинники того, як навчання за кордоном допомагає вашій кар'єрі:- Багато роботодавців одностайні в тому, що вчений ступінь європейського вузу допомагає потенційним кандидадатам виділитись;- Для роботодавця навчання за кордоном є доказом здатності апліканта адаптуватися до нового середовища. - Досвід навчання за кордоном свідчить про те, що кандидат на роботу є носієм нових ідей, філософій і культур. Потенційний роботодавець, побачивши, кандидатуру котра провела певний період часу навчаючись за кордоном, побачить того хто не боїться прийняти нові виклики, когось хто не боїться вийти із своєї зони комфорту для того, щоб розширити свої горизонти. Навчання за кордоном дійсно може змінити ваше життя. І якщо ви вирішите це зробити, то це буде прекрасний досвід для вас у майбутньому. Приєднуйтесь до мільйонів студентів, які будуть вчитися за кордоном у цьому році, а ми вам у цьому завжди допоможемо.
 
1. Типи вузів.Освітньо-кваліфікаційні рівні
Система вищої освіти в Польщі представлена державними та недержавними вищими навчальними закладами. Недержавні навчальні заклади існують з 1989 року. Державні і недержавні ВНЗ мають однакові стандарти організації навчального процесу та викладання. Форма власності навчального закладу не впливає на якість, престижність диплому. Навчальні заклади за своєю спеціалізацією поділяються на технічні, бізнесові, суспільно-економічні, медичні, спортивні та інші.Статус вищих навчальних закладів мають технікуми, коледжі, інститути, академії, університети.Третій і четвертий рівні акредитації мають інститути (вищі школи), консерваторії, академії, університети. Освітньо - кваліфікаційні рівні Бакалавр (навчання триває 3 – 3.5 роки)Інженер (навчання триває 3 або 5 років)Магістр (навчання триває 1.5 – 2 роки)Магістр - інженер (навчання триває 5 років)
Дипломи польських навчальних закладів визнаються та дають можливість працювати за спеціальністю в Європейському Союзі, Україні та в більшості країн світу. Дипломи не потребують спеціального визнання та нострифікації.
2. Болонська система. Визнання дипломів
Польща приєдналася до Болонського процесу в 1999 році, запроваджуючи двоступеневу систему освіти – бакалавр, магістр. Польща, як і інші європейські країни, займається впровадженням болонських норм і стандартів в освіті, науці і техніці.На сьогодні вища освіта Польщі має багато переваг. Дипломи польських навчальних закладів визнаються у всіх країнах Європи і в більшості країн світу, при цьому не потрібне додаткове їх підтвердження. Сама ж система освіти в Польщі функціонує відповідно до норм загальноєвропейської схеми (ECTS). Також освіта в Польщі відповідає Міжнародним нормам класифікації освіти (ISCED).На відміну від українських дипломів, що визнаються лише в Україні та країнах пострадянського простору, дипломи польських вищих навчальних закладів дають більші можливості на працевлаштуванняі в Україні, і за кордоном. Після закінчення вищого навчального закладу студент отримує європейський диплом, який визнається та дає можливість працевлаштування за спеціальність у країнах Європейського Союзу, Україні, Росії та інших країнах. В деяких випадках додаток до диплому видається англійською мовою.
3. Програми обмінів. Практики
Вищі навчальні заклади Польщі, як і інших європейських країн, беруть участьу програмах обмінів. Це означає, що студенти польського ВНЗ можуть їхати у навчальні заклади інших країн на стажування, практики, навчання.Вищі навчальні заклади Польщі велику увагу приділяють тому, щоб студенти під час навчання здобували практичні знання та проходили практики. Для українських студентів в Польщі Європа є відкритою, адже іноземні студенти отримують катру тимчасового проживання, що дає їм можливість безвізового в’їзду до країн Шенгенського простору. Студенти проходять обов’язкові практики під час навчання та в період літніх канікул. В рамках практик студенти виїжджають до багатьох європейських країн
4. Форма навчання
ГІМНАЗІЯ (3 РОКИ ПІСЛЯ 6 го класу(треба табель та ін), ліцей - після 9го класу=3 роки), навчання безкоштовне.
Бакалавр: навчання триває 3 – 3,5 роки (6 – 7 семестрів по чотири місяці кожен) Магістр: навчання триває 2 – 2,5 роки (4 – 5 семестрів)Форма навчання: стаціонарна, вечірня, заочна, екстерна. Найбільш поширеними є стаціонарна та заочна форми навчання. Студенти, стаціонарної форми навчання, як правило, відвідують заняття 4, 5 днів в тиждень. Один день, здебільшого – п'ятниця, дається студентам для індивідуального навчання. Студенти заочної форми навчання відвідують заняття 2 рази в місяць (п'ятниця, субота, неділя). Вечірня форма навчання: понеділок – п’ятниця з 16.00. На екстерну форму навчання судент може перевестись, якщо для цього є поважні причини (причину переведення потрібно підтвердити відповідними документами).
5. Організація навчального процесу. Система оцінювання знань
Освіта в Польщі здійснюється відповідно до засад Болонської системи. Термін навчання – від трьох до п’яти років. Бакалавр – 3 рокиМагістр – 2 рокиІнжинер – 3 або 5 роківВ Польщі, так само які і в іних європейських країнах, початок навчального року має 2 терміни:1 жовтня (прийом документів та зарахування студентів на навчання триває до 30 вересня)1 березня (прийом документів та зарахування студентів на навчання триває до 26 лютого)Таким чином абітурієнти мають дві можливості для того, щоб розпочати навчання у вищому навчальному закладі – восени або весною.
Навчальний рік триває 10 місяців та складається з двох семестрів:зимовий (жовтень – лютий)літній (березень – липень) Навчання здійснюється у формі лекцій, семінарів, практичних занять, лабораторних. Лекції є активною формою занять, оскільки студенти не тільки слухають матеріал, який подає викладач, але й доповнюють його, задають питання, висловлюють свою думку і за таку активність отримують бали. На семінарах, практичних заняттях відбувається оцінювання знань студента. Екзаменаційна сесія проходить два рази в рік. Зарахування сесії означає переведення студента на наступний семест. Якщо студент з поважних причин не зміг здати екзамен (або здав на двійку), то має право перездати іспит під час наступної сесії. Студент має право на дві перездачі іспиту. Якщо студент не матиме зарахованої сесії то постає питання про його відрахування з ВНЗ. Відрахований студент за деяких умов має право поновитись. Оцінювання рівня знань студентів відбувається за п’ятибальною системою.
Польська мова є мовою викладання у вищих навчальних закладах. Також у Польщі можна навчатись англійською мовою. Вартість навчання англійською мовою здебільшого є вищою. Для того щоб навчатись у польському ВНЗ, на момент вступу потрібно знати мову, принаймні, на початковому рівні. Польська мова не є складною для вивчення і є близькою до української (на відміну від чеської мови). Після російської – це найлегша у вивченні та розумінні мова для українців. На рівень А1 мову можна вивчити за 50 лекцій, відвідуючи курси та самостійно читаючи літературу. Пребуваючи у мовному середовищі, студенти-іноземці швидко адаптовуються і вдосконалюють рівень володіння мовою. Більшість українських студентів, що вже навчаються в Польщі, їдучи на навчання, володіли польською мовою на початковому або середньому рівні.Під час навчання, в деяких навчальних закладах, іноземні студенти можуть відвідувати заняття з польської мови.
Наш Центр проводить курси польської мови в Україні. Якщо Ви володієте мовою на початковому рівні, можетеь вдосконалити рівень володіння мовою, взявши участь в інтенсивному курсі у Польщі. А також можете замовити матеріали для самостійного вивчення мови.
6. Навчання англійською мовою
У Польщі можна навчатись англійською мовою (значно меншою є пропозиція навчання французькою, німецькою мовою). При вступі абітурієнт повинен показати документ, що підтверджує знання англійської мови ( міжнародний тест) або написати тест з англійської мови у навчальному закладі. Увесь процес навчання відбувається англійською мовою: лекції, практичні заняття, іспити, написання та захист дипломних робіт. Багато польських студентів обирають форму навчання англійською мовою.
7. Оплата за навчання
В державних навчальних закладах навчання для громадян Польщі є безкоштовним, а для іноземців– платним(за виключенням навчання в гімназіях та піцеях). Натомість в недержавних навчальних закладах на платній основі навчаються громадяни Польщі і іноземці.За деяких умов існує можливість безкоштовного навчання або отримання знижки. Мінімальна оплата за навчання для іноземців в державному ВНЗ становить 2 000 євро в рік.( в деяких вузах діють знижки та існує ймовірність безкоштовного начання.)Особам з карткою поляка навчання безкоштовне. Мімінальна оплата за навчання для іноземців в недержавному ВНЗ становить 7 000 грн в рік.
Навчання у Польщі для іноземців є платним, однак оплата за навчання не є вищою, ніж у вищих навчальних закладах України, а подекуди навіть є нижчою. У престижному ВНЗ, наприклад у Варшаві, навчання на таких факультетах як право, економіка, журналістика, управління, міжнародні відносини коштує 8 000 – 12 000 грн в рік.
У кожному навчальному закладі при вступі абітурієнт сплачує вступний внесок в розмірі від 450 до 3000 грн ( в більшості ВНЗ це 700- 800 грн). За рахунок вступних коштів навчальні заклади покривають витрати, пов’язанні з видачею студентові студентського квитка, залікової книжки тощо.В системі вищої освіти Європи, зокрема у Польщі, нема такого поняття як “неофіційні оплати” за зарахування заліку чи екзамену під час сесії.ВНЗ в Польщі не підвищують ціну за навчання (на відміну від поширеної практики в Україні). В договорі, який підписується між навчальним закладом та студентом вказується розмір оплат (наприклад на 3 роки, рівень бакалавр) і навчальний заклад протягом цих 3 років не підвищуватиме ціну в оплаті за навчання.Існує гнучка система оплати за навчання. Студент може сплачувати кошти одноразово за 1 рік навчання (у цьому випадку має знижку в оплаті), або частинами: щомісяця, щокварталу, щосеместру. 
8. Міста-осередки вищої освіти в Польщі
Найбільшими містами-осередками вищої освіти в Польщі є Варшава, Краків, Гданськ, Познань, Вроцлав, Лодзь.
Варшава – столиця Польщі понад 400 років. Місто є не тільки адміністративним, культурним, промисловим, науковим центром але також і центром великого бізнесу.Краків був столицею Польщі в період її найбільшого зростання – в середньовіччі. Місто є центром туризму, культури, творчості. Місто є центром бізнесу в регіоні південної Польщі.Гданськ портове місто з тисячолітнею історією. Місто є головним центром туризму в районі Балтійського моря. Познань візитівкою міста є щорічні міжнародні бізнес-симпозіуми, торги, конференції, які відвідують тисячі бізнесменів з усього світу. Місто є одним з найбільших економічних та культурних центрів Північної Польщі. Вроцлав – найбільше місто в південно-західній частині Польщі. Місто мостів, зелені і чудової середньовічної архітектури. 
Абітурієнти та їх батьки можуть взяти участь в ознайомчих візитах (індивідуальні, групові) метою яких є ознайомлення з навчально-методичною базою, інфраструктурою вищих навчальних закладів Польщі. 
9. Засади вступу для іноземців
Засади вступу у вищий навчальний заклад у Польщі значно відрізняються від засад, прийнятих в Україні. Іноземці зараховуються до вищого навчального закладу на дещо інших умовах, ніж громадяни Польщі.При вступі у навчальний заклад не вимагається знання польської мови. Але абітурієнт-іноземець повинен володіти польською мовою, принаймні на початковому рівні.Обов’язковою умовою вступу до ВНЗ є наявність свідоцтва про закінчену середню освіту. Зовнішнє незалежне оцінювання не береться до уваги, якщо Ви вступаєте до вищого навчального закладу за кордоном. Результати зовнішнього незалежного оцінювання враховуються виключно при вступі до українських ВНЗ.У магістратуру, аспірантура, МАВ, на післядипломну освіту, абітурієнти зараховуються на підставі диплому українського вищого навчального закладу (диплом бакалавра, магістра, спеціаліста).Умови прийняття особи на І курс кожен навчальний заклад визначає індивідуально. Деякі навчальні заклади проводять вступні екзамени, однак здебільшого зараховують на підставі співбесіди або тестування з польської чи англійської мови.
10. Переведення з українського ВНЗ
Студенти, що навчаються в українських вищих навчальних закладах можуть перевестись на навчання у польський ВНЗ. Студенти І і ІІ курсів певного факультету можуть переводитись на такий самий факультет (спеціальність може не співпадати) на І, ІІ або ІІІ курс у польський вищий навчальний заклад.

Бакалавр
Польські вищі навчальні заклади мають широку пропозицію факультетів та сучасних спеціальностей на рівень бакалавра. Для того, щоб вступити до вищого навчального закладу на рівень бакалавра у Польщі, потрібно мати атестат про закінчену середню освіту. Вік абітурієнта значення не має.  Навчання триває 3 або 3,5 роки. Під час навчання студент зобов’язаний пройти практику зі спеціальності в державних установах, приватних фірмах Польщі або в інших країнах Європи. Диплом бакалавра студент отримує за умови успішної здачі випускних екзаменів та захисту бакалаврської роботи. Диплом є самодостатнім і засвідчує про закінчений І рівень вищої освіти. Особа з дипломом бакалавра може працевлаштуватись та працювати за спеціальністю  у Польщі, Україні або іншій країні.
Студенти  І і ІІ курсу вищого навчального закладу в Україні можуть перевестись на такий самий факультет (спеціальність може бути іншою) на І, ІІ або ІІІ курс  до польського вищого навчального закладу та отримати диплом бакалавра європейського рівня. 
Центр Європейської Освіти пропонує індивідуальний підхід у виборі ВНЗ, факультету відповідно до побажань, здібностей та фінансових можливостей замовника. Для отримання більш детальної інформації  напишіть або зателефонуйте нам та отримайте детальну інформацію про навчальні заклади, умови проживання, ціни та відповіді на багато інших, важливих для Вас питань. 
Магістр
Магістратура є ІІ рівнем вищої освіти. У вищих навчальних закладах Польщі, як і в інших європейських країнах, існує гнучка система  вищої освіти. Це означає, що студент може отримати диплом бакалавра з певної спеціальності, а диплом  магістра – зовсім з іншої спеціальності. Бакалавр і магістр вважаються двома різними рівнями освіти на відміну від твердження, прийнятого в країнах пострадянського простору,  де магістратура вважається  продовженням рівня “бакалавр”.  На практиці це  виглядає так, що студент, отримавши диплом бакалавра з міжнародних відносин,  може продовжити навчання  у магістратурі того ж навчального закладу (або іншого), наприклад  на факультеті управління. Вступ у магістратуру відбувається на підставі диплому бакалавра (або спеціаліста), виданого українським  вищим навчальним закладом. Навчання в магістратурі триває 1.5 або 2 роки. Оплата за навчання в магістратурі не є вищою, ніж оплата за навчання на рівні  “бакалавр”. Випускник отримує диплом магістра, де  вказується факультет та спеціальність, а також   додаток до диплому,  здебільшого англійською мовою. На відміну від українських, дипломи польських ВНЗ визнаються в Європейському Союзі та у більшості країн світу. Особа з дипломом магістра може продовжити навчання в Аспірантурі – ІІІ рівень вищої освіти, або розпочати професійну діяльність. Диплом магістра, на відміну від диплому бакалавра,  дає більші можливості для професійної діяльності та кар’єрного росту.  
Інженер
Бакалавр-інженер Титул інженера  отримують здебільшого студенти, що навчаються на технічних спеціальностях:інформатика, архітектура і урбаністика, технологія виробництва, екологія, біомедичні,та багато інших. Навчання триває не менше 7 семестрів (3,5 роки). Випускник отримує технічні знання  та кваліфікації відповідно до спеціальності. Випускник отримує диплом про закінчену вищу освіту, що дає йому можливість продовжити навчання в магістратурі або на програмі післядипломної освіти. 
Магістр-інженер Навчання триває 2 роки і закінчується написанням та захистом магістерської роботи. Випускник отримує диплом магістра-інженера.

Післядипломна освіта
Це можливість для осіб з дипломом бакалавра, спеціаліста, магістра поглибити свої знання з отриманої спеціальності, або отримати кваліфікації у новій галузі. Післядипломна освіта в Польщі представлена широким колом спеціальностей і напрямків (наприклад: управління міжнародними проектами, право та податки в польсько-українському бізнесі і т.д.).   Навчання триває 1 – 1.5 роки. Навчальний рік розпочинається з зимового або літнього семестру. Навчаючись на програмі післядипломної освіти, можна одночасно працювати. 
Аспірантура
Це ІІІ рівень вищої освіти. Для вступу в аспірантуру в Польщі потрібно здати екзамени або пройти співбесіду. Навчання є платним, однак для іноземців (в тому числі і українців) є широкі можливості отримання наукової стипендії від урядів та міжнародних фондів.  Навчання триває 4 роки. Після  завершення навчання студент повинен захистити наукову роботу. Лише у такому разі він отримує звання кандидата наук (польською – доктора), в іншому ж разі отримує лише диплом про завершення ІІІ рівня вищої освіти – аспірантури.  Особі, що захистила наукову роботу,  університетом надається ступінь кандидата наук (doktor). Вчене звання  професор (profesor) надається Президентом держави. 
Є можливість навчання в аспірантурі перебуваючи в Україні – дистанційна форма навчання.
Диплом польської аспірантури визнається в усьому світі і надає право викладати у вищих навчальних закладах усіх країн. Однак в Україні диплом  визнається не одразу оскільки  потребує нострифікації. 
Навчання в аспірантурі у Польщі має свої  відмінності в порівнянні з аспірантурою в Україні чи інших країнах пострадянського простору. Аспіранти не мають проблем з розміщенням своїх  публікацій в рецензованих виданнях. А також отримують фінансування ВНЗ  для проведення  досліджень або поїздок на наукові конференції. наша організація  сприяє у вступі  в аспірантуру на  стаціонарну та заочну форми навчання. Написання дисертації можливе польською, російською та англійською мовами. 
Бізнес-освіта МВА  (Master of Business Administration)
МВА – це курс для людей з вищою освітою, що займають керівні посади як в міжнародних компаніях, так і в тих, що працюють на місцевому ринку. А також для усіх бажаючих здобути нову спеціальність. Курс МВА було започатковано у США. Гарвард у Бостоні став колискою розвитку програми МВА. У Європі перші курси МВА було започатковано у Великій Британії в 60 –х роках минулого століття. Програми МВА складені в такий спосіб, щоб надати слухачам розуміння головних моделей управління бізнесом. Унікальністю МВА є поєднання академічних занять з практичними семінарами та досвідом слухачів, що сприяє розвитку нових вмінь. Окрім того, слухач МВА має можливість обміну досвідом і вміннями з іншими учасниками курсу – менеджерами інших галузей, підприємств. Дипломами МВА у Західній Європі та США володіють віп-управлінці у сфері бізнесу, фінансів, медицини та інших галузей. МВА викладається англійською мовою. МВА  – це шлях до швидкого кар’єрного зростання.  
Ви можете отримати диплом МВА у Польщі. Польські вищі навчальні заклади співпрацюють з навчальними закладами  в США, Великій Британії та мають акредитацію з організації навчання та видачі диплому МВА. Навчальний курс триває 1 або 2 роки. Оплата за навчання становить від 3 500 до 25 000 євро за курс. Навчання проводиться польською та англійською мовами або лише англійською. Особа, що закінчить МВА у Польщі отримує 2 дипломи – польського ВНЗ та американського або англійського. Форма навчаня -  вечірня або заочна. 
Обов’язковою вимогою для кандидата є: наявність диплому бакалавра або магістр;знання англійської мови (або польської);досвід роботи на керівній посаді не менше 3 років (ця вимога не завжди є обов’язковою.

Поширені питання та відповіді

Чи можу я  навчатись у Польщі, якщо мені нема 18 років? Так. Відповідно до українського та польського законодавства особа, що має 16 років та отримала внутрішній український паспорт, має право самостійно перебувати за кордоном. Якщо менше 16-ОФОРМЛЮЄТЬСЯ НОТАРІАЛЬНА ЗГОДА БАТЬКІВ , ДОРУЧЕННЯ.

Оформлення  паспорта громадянам України,  які не досягли 
16-річного віку, провадиться на підставі нотаріально засвідченого
клопотання батьків або їх законних представників у разі потреби в
самостійному виїзді таких осіб за кордон. { Абзац третій частини
першої статті 4 в редакції Законів N 1742-IV ( 1742-15 ) від
03.06.2004, N 3140-VI ( 3140-17 ) від 15.03.2011 }

Умовою зарахування до вищого або середнього навчального закладу є наявність атестату про  освіту(випускникам 8-9 чи 10-11-12 класів) або табелю(випускникам 6 класів). Вік абітурієнта значення не має.  
Яким заможним потрібно бути, щоб навчатись в Польщі? Українські студенти у Польщі походять з сімей з різним фінансовим доходом. Твердження про те, що тільки заможні можуть отримати освіту за кордоном, не є актуальним. Освіта у Польщі не коштує дорого, вартість проживання, харчування не є високою. Студент самостійно може  “підпрацьовувати” і  заробляти кошти на своє утримання. Освіта у Польщі є доступною для середньостатистичної української сім’ї. Навчання в гімназії (3 роки після 6го класу)та ліцеї (3 роки після 9го класу), часто й гуртожиток(при його наявності) - безкоштовні. Харчування -близько 300-400 злотих на місяць. Місця в таких - обмежені! +380976836533
Якщо я  буду студентом  у Польщі, де я буду жити?Іноземні студенти можуть проживати у студентських гуртожитках, умови проживання в яких кардинально відрізняються від українських або можуть знімати квартиру. Для українців краще проживати в гуртожитку, оскільки спілкування з польськими студентами сприятиме вдосконаленню володіння польською мовою. Однак той факт, що навчальний заклад має гуртожиток, не означає, що всі бажаючі отримають в ньому кімнату (оскільки бажаючих студентів може бути більше, ніж місць в гуртожитку).  Наша організація, співпрацюючи з абітурієнтом, гарантує забезпечення його житлом під час навчання.   
Якщо  у мене в атестаті не ідеальні оцінки, чи приймуть мене на навчання? Так, приймуть. При вступі  до вищого навчального закладу у Польщі нема конкурсу атестатів для іноземців. Оцінки в атестаті значення не мають. При виборі факультету абітурієнт повинен керуватись своїми здібностями та обрати той факультет і спеціальність, які відповідатимуть його уподобанням (гуманітарний, технічний  і т. д.) відповідно вичтись йому буде не складно. 
Чи будуть зміни в оплаті протягом усього періоду навчання. Чи може бути так, що навчальний заклад підвищить ціну? Ні. В Польщі ВНЗ не  змінюють ціни в оплаті за навчання. Наприклад, один варшавський ВНЗ за 15 років існування лише 1 раз змінив ціну, це було підвищення на 200 грн, але до того, як почалась вступна кампанія. Також не може бути чогось такого, як зміна ціни для студентів, що вже навчаються. Це  було б протизаконне. 
Якщо не здам  екзамен, чи це означає, що мене відрахують з ВНЗ? Ні. Студент має право на перездачу екзамену (2 спроби). Якщо не здасть екзамен під час сесії, то має право перездати під час наступних двох сесій. Якщо і тоді не здасть, то постає питання про відрахування студента. Перездача екзаменів є платною (оплата в середньому 200- 350 грн на рахунок навчального закладу). Студента після відрахування можуть поновити. Поновленню не підлягають студенти, яких було виключено за порушення правил поведінки. Відрахувати студента можуть з таких причин,  якщо він: - несистематично відвідував заняття без поважних причин - у визначені терміни не здав дипломної роботи та екзамену - не оплатив навчання - грубо порушував правила поведінки
Чи може  студент І курсу навчального закладу в Україні перевестись на ІІ курс  у польський ВНЗ? Так. Переведення можливе. Переводитись найкраще після І або ІІ курсу. Після ІІІ курсу переводитись невигідно тому що здається велика різниця предметів. Тому краще отримати диплом бакалавра  в Україні і  вступити до польського вищого навчального закладу в магістратуру.
Чи можливо, щоб в недержавному ВНЗ студент-іноземець отримував стипендію? В Польщі немає поділу на студентів державних, недержавних ВНЗ. Студенти і державних, і недержавних вищих навчальних закладів мають однаковий статус. Стипендії (соціальна, наукова, спортивна) виплачує не навчальний заклад, а Міністерство освіти, навчальні заклади (державні і недержавні) лише розприділяють між студентами кошти, надані Міністерством.
Як вирішується питання з військовою службою для хлопців? Якщо громадянин України є студентом (в Україні), він не призивається до служби в армію. Так само відбувається, коли громадянин України є студентом за кордоном. Діє та сама засада. По закінченні середньої школи потрібно стати на військовий облік. За кордоном жодних  військових зобов’язань наші студенти не мають.
Чи зможу в майбутньому працювати в  Україні, маючи диплом польського ВНЗ? Так. З дипломом польського навчального закладу можна буде працювати у приватних фірмах, державних установах, різного роду державних і недержавних інституціях. Такі роботодавці, як представництва іноземних компаній в Україні, приймаючи працівників, надають перевагу  іноземцям або українцям, що начались за кордоном. 

Стереотипні твердження
Щоб навчатись за кордоном, потрібно бути дуже заможним. Неправда. Насправді освіта в Польщі є доступною для більшості української молоді. Оплата за навчання не є високою. Наприклад у Києві у ненайкращому навчальному закладі факультет права коштує 10 000 – 18 000 грн в рік., тоді як у Варшаві вартість навчання у престижному  навчальному закладі  на факультеті права коштує  8 000 – 10 000 грн в рік. Витрати студента в місяць на проживання становлять 1 200  – 2 500 грн.
Окрім витрат, студент у Польщі має також доходи: стипендії, оплачувані практики, робота (яку при бажанні дуже нескладно знайти).
Щоб навчатись за кордоном, потрібно бути надзвичайно розумним або талановитим.Ні. Насправді потрібно просто мати бажання вчитись, обрати для навчання спеціальність, яка відповідатиме Вашим здібностям, і дотримуватись правил, які встановлені у Вашому  навчальному закладі. 
Щоб навчатись за кордоном, потрібно  досконало знати іноземну мову та довго її вивчати. Неправда. Для того, щоб розпочати навчання у Польщі, потрібно володіти мовою на початковому рівні. Для цього потрібно 2 – 3 місяці інтенсивно займатись з лектором, читати  польською мовою, вчити слова зі словника, слухати диски та  переглядати фільми.


 Інформація про країну
Польща – це найбільший західний сусід України. Країна, яка після розпаду соціалістичного блоку почала процес реформ та трансформацій на шляху до демократизації та ринкової економіки. На сьогодні, Польща є лідером  серед країн Центрально-Східної Європи. Це країна, яка характеризується стабільною внутрішньополітичною ситуацією, зростаючим рівнем економіки, невисоким рівнем безробіття, а також досить високим рівнем суспільної кулькури та толерантним відношенням до іноземців.  Польща є членом Європейського Союзу та блоку НАТО.  З 2007 року Польща приєдналась до Шенгенського договору. 
Для української молоді вища освіта в Польщі  - це:   •    доступні ціни за навчання (ціна за навчання нижча ніж в більшості українських ВНЗ) •    можливість поєднувати навчання та роботу, можливість стажування та працевлаштування в країнах Європи та США •   відсутність «неофіційних оплат» при вступі  до навчального закладу та під час навчання •    професійний рівень викладання, ознайомлення з останніми досягненнями в науці, бізнесі та суспільному житті •    Навчання в Польщі ведеться польською або англійською мовою. Більшість викладацького складу володіє англійською та іншими іноземними мовами •    диплом міжнародного рівня, що визнається в усіх країнах світу та дає можливість працевлаштування у країнах Європи, США та в Україні, зокрема в представництвах іноземних, міжнародних компаній. На сьогодні, диплом  іноземного  (зокрема польського ВНЗ) робить громадянина України більш конкурентноздатним на ринку праці саме в Україні. 


 Умови проживання студентів
Умови проживання студентів у Польщі дещо відрізняються від українських. У ціновій політиці нема великої різниці між столицею, великим містом та провінційним містечком. Ціни на харчування, транспорт, житло не залежать від розмірів міста. Навіть навпаки, в менших містах  ціна в оплаті за навчання може бути вищою, оскільки серед одного чи декількох ВНЗ немає конкуренції. Більшість польских студентів, навчаючись, також працюють або відвідують оплачувані практики. У більших містах (таких як Варшава, Краків, Вроцлав) пропозиція праці для студентів є значно ширшою в порівнянні з малими містами (такими як Люблін, Жешів). Іноземні студенти, маючи карту тимчасового проживання, також можуть легально працювати.Більшість студентів у Польщі, як і студенти в інших країнах Європи користуються ноутбуком. Це полегшує їм процес навчання та дає можливість користуватись Інтернетом у кав’ярнях, торгових центрах, закладах відпочинку та дозвілля. Основні витрати студента це: житло, харчування, транспорт.  


ЖИТЛО

Іноземці, що є студентами у Польщі,  можуть проживати в гуртожитку або наймати приватну квартиру. Гуртожитки здебільшого знаходяться неподалік  навчального закладу. Усі гуртожитки  мають ті самі правила: заборона тютюнопаління, шумної поведінки після 23.00, нищення майна гуртожитку. Усі гуртожитки обладнані в систему охорони, відеоспостереження,  безперебійну подачу гарячої/холодної води. Кожен студент має вільний доступ до інтернету. Гуртожитки мають різне планування кімнат: апартамент, блок. Кімнати є 1, 2,3,4 – місні. Санвузол може бути на 2, 4,10 людей. Кухня розрахована на 2, 4 кімнати або на поверх. Більшість гуртожитків мають власні пральні. В приміщенні багатьох гуртожитків є магазин, послуги ксероксу. Біля  гуртожитків є стоянки для автомобілів. При поселенні в гуртожиток студент також вносить заставу, яку йому повертають при виселенні або ж вираховують якусь суму у тому випадку, якщо з вини студента було понищено майно гуртожитку. Вартість проживанння у гуртожитку це – щомісячна оплата, яка становить  400 – 1000 грн. Також студенти можуть наймати квартиру. У цьому випадку платиться оренда + оплата за комунальні послуги. Ціна оплати  в деякій мірі залежать від кількості кімнат, місця розташування квартири по відношенню до центру або до навчальних закладів. Оплата за оренду квартири становить від 500 до  2 500 грн у  місяць.   
 Харчування
Усі польські ВНЗ ( вищі навчальні заклади) мають власні заклади харчування для викладачів та студентів – бар, їдальня. Ці заклади мають традиційне меню – широкий вибір перших, других страв. Ціни помірні для студентів. Обід з двох страв коштує 15 – 40 грн.  Поблизу навчальних закладів, як правило, знаходяться недорогі заклади харчування з доступними для студентів цінами.  В містах є багато торгових центрів польських та іноземних мереж: мережа англійських гіпермаркетів Tesсo,  французьких Carrefour, німецької мережі Lidl, де студенти можуть купувати продукти харчування та всі інші необхідні товари. Свіжі фрукти та овочі можна купувати на ринках, яких є достатня кількість у великих та малих містах. 
Транспорт
Ціна на міський транспорт у Польщі вища ніж  в Україні. Одноразовий квиток коштує 2 – 8 грн. Однак у міському транстпорті студенти користуються знижкою (орієнтовно 50 % вартості квитка).  Більшість студентів користується місячним квитком на всі види міського транспорту (автобус, трамвай, метро). Вартість такого квитка зі студентською знижкою становить 60 – 80 грн. Явищем не притаманним для України є те, що більшість студентської молоді пересувається на велосипедах, який можна придбати за 200 – 600 грн. Біля навчальних закладів, бібліотек, торгових центрів є спеціальні місця для паркування велосипедів. Студенти у віці до 25 років мають також знижки на  залізнодорожний транспорт та міжміські автобуси. 
 Фінанси. Доходи. Стипендії
Студенти в Польщі мають не тільки витрати, але й доходи. Незалежно від форми власності вищого навчального закладу (державні і недержавні) кожен студент має право на отримання стипендії (в тому числі іноземні студенти). 

У Польщі студенти  можуть отримувати  одночасно такі стипендії:  

•    Соціальна –  виплачується студентам, які нададуть документи про фінансовий дохід сім’ї  (300 -  2 500 грн в місяць)  а також СПЕЦІАЛЬНА(ДЛЯ ІНВАЛІДІВ)

•    Наукова – виплачується  студентам, які здали сесію на бал 4.5 (400 - 700 грн  в місяць) 

•    Спортивна – виплачується студентам, що грають у збірних (300 – 150 грн  в місяць)

 •    Ректорська – виплачується студентам за особливі досягнення ( до 2 000 грн в місяць) 
Поширеним явищем є те, що студенти (громадяни Польщі та іноземці) працюють під час навчального року та в період літніх канікул. Оплата праці студента  під час навчального року становить 150 – 250 грн в день. Під час літніх канікул студенти працевлаштовуються в Польщі або в інших європейських країнах, в США, Канаді і отримують 8 000- 16 000 грн в місяць.   У студентському середовищі  Польщі  досить поширеним явищем є оплачувані практики. Вони полягають у тому, що фірма чи підприємство  приймає на практику студента, який виконує певний обсяг  робіт (одночасно здобуває досвід роботи у своїй галузі) і отримує за це невелику фінансову винагороду (300 – 800 грн в місяць).

Подорож
Транспотрне сполучення  між Україною та Польщею є досить різноманітним.  
Найзручнішими є  послуги залізнодорожного транспорту. Сполучення: Київ, Рівне – Люблін, Варшава, Краків, Вроцлав Сімферополь – Люблін, Варшава, Вроцлав, Познань Одеса – Варшава, Познань Ковель –  Люблін, Варшава Львів – Краків, Вроцлав Розклад поїздів можна дізнатись тут: http://www.uz.gov.ua/
Найдешевшим видом транспорту  з України до Польщі є автобус. Сполучення є з таких міст як Дніпропетровськ, Харків, Одеса, Київ, Рівне, Львів, Луцьк. Найзручніше доїхати до Львова, а там пересісти на міжнародний автобус  в потрібному напрямку: Люблін, Жешів, Варшава, Краків, Ольштин, Вроцлав та інші польські міста. Існує велика кількість державних і приватних рейсів. Про розклад транспорту можна  дізнатись тут: http://www.bus.com.ua/.   
Найшвидшим (і не завжди найдорожчим, якщо скористатись послугами дешевих авіаліній) є авіатранспорт. Відстань Київ – Варшава можна подолати за 1.5 год.  
При відсутності об’ємного багажу, можна скористатись  пішим переходом кордону поблизу Перемишля. 
Громадяни України, що є студентами в Польщі, можуть придбати автомобіль (ціни на автомобілі в Польщі значно нижчі ніж в Україні). 
Страхування
Кожен іноземець, що перебуває на території Польщі, повинен мати страхівку. Українцям страхівка також потрібна  при виробленні візи для поїздки в Польщу. Студенти  можуть придбати страховий поліс в Україні або Польщі. Страхівку можна придбати державну або в приватній компанії. Орієнтовна сума обов’язкового щомісячного полісу, придбаного в Польщі, - 80 грн,  вартість одноразового полісу на навчальний рік – 500 – 800 грн. Існує також система знижок, наприклад для осіб до 24 років. 
Консультанти Центру Європейської Освіти нададуть консультації щодо вибору найефективніших (у співвідношенні ціна/якість) видів страхування 
Віза
Візи видаються у всіх Консульствах  Республіки Польща в Україні:

  Київ:      http://www.kijowkg.polemb.net/

Луцьк:   http://www.luckkg.polemb.net/

Львів:    http://www.konsulat.lviv.ua/

Одеса:   http://www.odessakg.polemb.net/

Харків:  http://www.charkowkg.polemb.net/


У кожному Консульстві індивідуальні засади прийняття документів. 

Загальні засади: для отримання візи потрібно мати закордонний паспорт або проїзний документ дитини  (особи до 18 років), вартість візи 35 євро, термін вироблення візи – 10 робочих днів. 
Громадяни України, що є студентами в Польщі, безкоштовно отримують національну студентську візу (терміном на 90, 180 або 270 днів). Віза дає право на багаторазовий перетин  польсько-українського кордону та легальне перебування на території Польщі. На підставі візи студент може працювати, мати банківський рахунок, користуватись медичним обслуговуванням.  
Після закінчення візи студент подає документи до органу влади за місцем проживання в Польщі та отримує  карту тимчасового проживання. Термін дії карти – 12 місяців (протягом усього періоду навчання студент отримує 3 – 4  карти) Вартість – 390 злотих. Термін вироблення  – 1 місяць. Карта тимчасового проживання дає право на: легальне перебуваня на території Польщі протягом  року легальне працевлаштування безвізовий в’їзд  та тривале перебування (до 90 днів), працевлаштування  в усіх країнах  Шенгенського простору вироблення  віз для поїздки в США,  Канаду, Англію, Мальту в консульствах цих країн на території Польщі (у Варшаві). 
Організація   допомагає студентам у виробленні карти тимчасового проживання. 
Польські словники он-лайн
Тлумачний словник польської мови: http://www.sjp.pwn.pl/Орфографічний словник: http://www.so.pwn.pl/Словник слів іншомовного походження: http://www.swo.pwn.pl/Корпус польської мови видавництва PWN: korpus.pwn.pl 
Центр Європейської Освіти сприяє у придбанні студентами словників  (загальні, термінологічні, орфографічні) з польської мови. 
Спілкування
Українські студенти, перебуваючи у Польщі, можуть спілкуватись з батьками в Україні за допомогою різних видів зв’язку.  Мобільний зв’язок.  Дзвінки з України в Польщу з таких операторів, як Life,  Київстар коштують 1 грн., 1 грн. 50 коп. за 1 хвилину. Дзвінкти з Польщі в Україну коштують 2 грн., 2 грн. 50 коп. за 1 хвилину. Sms-повідомлення коштує 70 коп. з усіх операторів. Значно більші можливості для спілкування дає інтернет. Кожен студент в гуртожитку має вільний доступ до інтернету.  Поставивши на персональному комп’ютері програму  Skype, він може через інтернет здійснювати дзвінки на українські стаціонарні/мобільні номери (платно) або спілкуватись через інтернет (безкоштовно).


Студентське життя у Варшаві

   Варшава – це місто молодих людей.   Велика кількість іноземних та польських студентів формують атмосферу життя міста. Після пар, багатьох студентів можна зустріти в бібліотеках та кав’ярнях міста, де вони п’ють каву, чай, пиво та читають книги.   Влітку велика кількість парків Варшави – це чудове місце для навчання та відпочинку водночас. Особливою популярністю серед студентів користується парк Lazienki, із королівським палацом, що знаходиться зовсім поруч від центру міста.    Варшава також чудове місце для активного відпочинку з великою кількістю спортивних центрів, басейнів, тенісних кортів, фітнес клубів, які розташовані в усіх мікрорайонах міста. Широко розвинена мережа велосипедних доріжок у місті. Такі доріжки дуже зручні для поїздок Варшавою на велосипеді, адже саме цей вид транспорту користується найбільшою популярністю серед студентів у місті. Спеціально розроблені мальовничі маршрути для подорожей велосипедом паралельно річці Вісла, через парки, ліси та інші рекреаційні території міста.   Студенти можуть відвідувати факультативи та секції, що діють при навчальних закладах: мистецтво, танці, йога, іноземні мови, бойові мистецтва, класи з інформаційних технологій, футбол, баскетбол та багато інших. Таким чином студенти мають можливість всестороннього розвитку.   У Варшаві Ви не відчуєте не достатку в кінотеатрах. Мережа мультимедійних кінокомплексів розміщена по усьому місту. Показ фільмів відбувається як польською так і англійською мовами.   Варшава – це місто культурних та мистецьких подій, якщо ви захочете піти на концерт у вас завжди буде з чого вибрати: класична музика, джаз, рок концерти. Окрім того ви можете відвідати театри, музеї, виставки. Наприклад, один день у червні відбувається ніч музеїв. Музеї працюють цілу ніч, вхід безкоштовний, а від музею до музею люди переїжджають у спеціально підготовлених старовинних автобусах, це справляє незабутнє враження.    Вражає також розвинена мережа барів, кафе та ресторанів і так званих студентських кафе. Ви будете приємно вражені розмаїттям страв з усього світу, зокрема чеська, французька, індійська, італійська, іспанська, в’єтнамська і звичайно ж традиційна польська кухня.    Приїжджайте навчатись до Варшави, щоб здобути якісну вищу освіту та нових друзів у чудовому місті з багатою історичною спадщиною.
Можливості працевлаштування для студентів у Польщі
28.01.2011Можливості працевлаштування та умови праці для студентів та молодих спеціалістів у Польщі. Політика польського уряду та Європейського Союзу в цілому, щодо забезпечення роботою випускників європейських вищих навчальних закладів.
    «Молодь в русі» - нова стратегія Європейського Союзу, яку втілює Європейська Комісія. Економічна і фінансова криза зробила ринок праці більш важким для молодих європейців. Проблеми, які принесли з собою фінансова та економічна криза потребують узгоджених дій і надійної координації політики, щоб визначити дії на рівні ЄС та в державах-членах. Програма спрямована на допомогу молодим людям отримати знання, навички та досвід, який їм необхідний, для того, щоб стати достатньо конкурентними на ринку праці, під час пошуку своєї першої роботи. Програма повинна бути реалізована до 2020 року. Вона пропонує 28 ключових дій, спрямованих на те, щоб освіта та професійна підготовка стали більш актуальними та відповідали потребам молодих людей, заохотити їх до міжнародного обміну в рамках програм Європейського Союзу. Це дозволить збільшити кількість пропозицій працевлаштування та доступу на ринок праці Європейського Союзу тих спеціалістів у яких ще не має досвіду роботи. На сьогодні дуже багато молодих людей закінчують школу рано, а відсоток школярів котрі здобувають вищу освіту постійно знижується, що ставить під загрозу забезпечення Європейського Союзу висококваліфікованими кадрами. «Молодь в русі» відіграє важливу роль у досягненні тих цілей, які ставить перед собою Європа до 2020 року. В першу чергу - це скорочення частки учнів, що кинули навчання з 15% до 10% і збільшення частки молодих людей з вищою освітою з 31% до 40% у 2020 році. «Молодь в русі» також допоможе державам-членам досягти 75% зайнятості населення протягом наступних десяти років. Дослідження Європейської комісії показують, що 35% нових робочих місць у 2020 році будуть вимагати високого рівня кваліфікації, а 50%  середнього рівня.
Для студентів: Іноземні студенти під час свого навчання в Польщі можуть працювати. Однак, є певні обмеження і вимоги, які повинні бути дотримані. У великих польських містах студент може легко знайти роботу на неповний робочий день при цьому отримуючи пристойну заробітну плату. Тому більшість польських студентів поєднує навчання з роботою.     Громадяни Європейського Союзу, Швейцарії, Ісландії, Норвегії та Ліхтенштейну, мають право працювати в Польщі без дозволу на роботу. Студенти з Росії, Білорусі та України можуть працювати в Польщі без дозволу на роботу протягом липня, серпня та вересня. В інший період потрібен дозвіл на роботу, проте навіть протягом цього терміну Ви маєте право працювати 3 місяці протягом 6 місяців без цього дозволу. Якщо Ви хочете бути офіційно працевлаштовані потрібно заповнити Декларацію зайнятості та зареєструватись у роботодавця в місцевому центрі зайнятості. Придбання дозволу на роботу є дуже малоймовірним, так як він потрібен тільки, якщо не громадянин ЄС займає, окрему вакансію. Усі формальності оплачуються роботодавцем. Іноземні студенти не допускаються до роботи на основі студентської візи.   На старших курсах поширена практика проходження оплачуваних практик по своїй спеціальності. Студенти мають можливість практично застосувати  свої навички та отримати досвід роботи. В більшості випадків такі стажування оплачувані. Функціонує більш ніж 400 місцевих бюро з працевлаштування, які пропонують послуги як для іноземців так і для польських громадян.Де можна працювати в Польщі.• Основні галузі промисловості: автомобілебудування, харчова промисловість, хімічна, банківська справа, будівництво та сфера телекомунікаційних послуг.• Сфери, які показують найшвидші темпи зростання: IT, фінанси, бізнес-послуги, управління, транспортні послуги, освіта, банківська справа і туризм.• Сфери економіки, що занепадають: сільське господарство, гірничодобувна промисловість, текстильна і металургійна промисловості.• Дефіцитні професії: працівники, що вільно володіють англійською мовою, торгові представники і кваліфіковані робітники загалом.• Найбільші підприємства: Poznan Volkswagen, GlaxoSmithKline Poland, Toyota Polska, CitiGroup Polska, Novartis, Nordea Bank Polska and Fiat Poland, Opel Polska, ING Bank Slaski.• Великі міста у Польщі: Варшава (столиця і найбільший економічний центр країни), Краків, Лодзь, Вроцлав Гданськ і Познань. Умови праці.• Середній час роботи: тривалість робочого дня не повинна перевищувати восьми годин на день, або в середньому 40 годин на п'ятиденний робочий тиждень. Офіційні робочі години з 8 ранку до 4 вечора, з понеділка по п'ятницю, проте багато міжнародних компаній, в яких працюють іноземні співробітники працюють з 9 ранку до 5 вечора.• Свята: співробітники, які працювали протягом року або більше, мають право на 20 днів оплачуваної щорічної відпустки. 26 днів, якщо вони працюють більше 10 років.• Податкові ставки: податкова система Польщі є прогресивною, чим вищий дохід, тим вище ставка податку. У 2010 році ставка податку становила 18% (до 85528 злотих) або 32% (85 528 злотих і більше). У деяких випадках люди можуть платити фіксовану ставку в розмірі 19% з доходу від підприємницької діяльності. Корпоративний податок у 2010 році складав 19%.

 

097 6836533

 

Якщо у Вас виникатимуть питання, щодо переліку предметів які викладаються на  конкретній спеціальності,  характеристики диплому чи кар’єрних перспектив, звертайтесь та отримайте детальну інформацію. 

Aдміністрація

 

Спеціальності:

Адміністрація державної безпеки
Адміністрація дипломатичної і консульської служби
Адміністрація європейська (в структурах Європейського Союзу)
Адміністрація в економіці
Державне управління 
Адміністрація в органах місцевого самоврядування
Державне замовлення

 

Aкторство

 

Спеціальності:

Театральне мистецтво
Акторство

Американістика

 

Aрхеологія

 

Aрхітектура

 

Спеціальності:

Архітектура і урбаністика
Архітектура ландшафтів
Архітектура приміщень

Астрономія

 

Aвтоматика і роботизація

 

Аналітика медична

 

Б

Біологія

 

Біотехнології

 

Безпека

Спеціальності:

Національна безпека
Міжнародна безпека
Управління в системі безпеки і захисту
  Управління безпекою праці
Управління ризиками

Будівництво

Спеціальності:

Будівництво
Будівництво доріг
Архітектура в будівництві
Будинки житлові і адміністративні
Будівництво промислове
Управління продукцією в будівництві
Енергозберігаючі технології в будівництві
Урбанізація і розвиток міст

В

 

 

Г

Геодезія і картографія

 

Спеціальності:

Геодезія інжинерська
Інформаційні системи територій
Дослідницькі проекти
Оцінка та кадастер нерухомості

Географія

 

Готельний, ресторанний бізнес

Спеціальності:

Готельна та ресторанна справа
Обслуговування туристичного руху
Управління в готельному, ресторанному бізнесі
Управління в сфері туризму та відпочинку

Геологія

 

Гірництво і геологія

 

Графіка

Спеціальності:

Графіка побутова
Графіка в мультимедіах
Компютерна графіка
Комунікація візуальна
Проектування друкованої продукції

Д

Дизайн

Спеціальності:

Дизайн
Дизайн ландшафтів
Дизайн приміщень
Проектування промислових об’єктів
Дизайн меблів
Дизайн сценографії
Дизайн одягу
Комп’ютерне проектування одягу
Проектування сценічних костюмів
Проектування спец-одягу
Дизайн тканин
Дизайн біжутерії, взуття
Проектування промислових форм
Опакування
Знаряддя, обладнання повсякденного використання
Знаряддя, техніка і засоби праці
Транспортні засоби
Приміщеня загального використання

Дієтологія

 

Друк і поліграфія

Спеціальності:

Типографія
Інформація візуальна
Графічна ідентифікація фірм
Видавництво: реклама, книжки, преса
Рекламні кампанії

Е

Економіка

Спеціальності:

Міжнародні економічні відносини
Міжнародний бізнес
Економіка підприємств
Фінанси і банківська справа
Логістика і підприємництво
Бухгалтерський облік
Управління в бізнесі
Підприємництво
Оцінка і управління у сфері нерухомостей
Агробізнес і європейські програми фінансування
Психологія в бізнесі

Етнологія

 

Енергетика

 

Електротехніка

 

Електроніка і телекомунікація

Спеціальності:

Телеінформатика
Проектування мультимедійних систем
Комп’ютерна графіка і мультимедіа

Екологія

Спеціальності:

Охорона навколишнього середовища
Управління в сфері охорони навколишнього середовища
Охорона водних ресурсів і упорядкування відходів
Відновлювальні джерела енергії
Озеленення в міських агломераціях

Є

Європеїстика

Спеціальності:

Економічні відносини в ЄС

Європейська безпека

Європейський туризм  

Європейська адміністрація

 

Ж

Журналістика і зв’язки з громадськістю

Спеціальності:

Комунікація і ЗМІ – журналістика/радіо, преса, телебачення

Європейська інтеграція

Стратегії Public Relations і переговори

Сучасна дипломатія і переговори

Наука про політику

Політичний маркетинг

Культура і політика в інформаційному суспільстві 

 

З

 

 

І

Інформатика

Спеціальності:

Технології Інтернету

Комп’ютерна графіка

Комп’ютерна графіка і мультимедіа

Безпека об’єктів і інформації

Управління комп’ютерними мережами

Інженерія програмування

Інформатика в промисловості

Інформатика і економетрія

Безпека і контроль інформаційних систем

Інформатика управління

Інформатика в фірмі, e-biznes

Інформатичні системи і бази даних

Системи і мережі телеінформатичні

Інформатичні технології управління

.

BTEC - BUSINESS & TECHNOLOGY EDUCATION COUNCIL

Під час навчання студент може отримати:

HNC - Higher National Certificate,

HND - Higher National Diploma.`

Наявність HNC або HND є вагомим аргументом для роботодавця, особливо в країнах Європейського Союзу. 
HNC = зарахування I курсу,
HND = зарахуваня I i II курсів.
Після отримання HND вистачить ще 1 рік навчання щоб отримати диплом Бакалавра в будь якій країні Європейського Союзу.

Для тих, хто не має Сертифікату ECDL, є можливість його отримати під час І навчального року.

 

Інженерія

Спеціальності:

Інженерія біометрична

Інженерія матеріалів

Інженерія навколишнього середовища

 

К

Культурознавство

Спеціальності:

Цивілізації світу

Аудіовізуальні техніки

Наука про театр

Історія мистецтв

Наукова інформація і бібліотекознавство

 

Косметологія

Спеціальності:

Косметика естетична

Масаж і фізіотерапія

Spa i wellness

Перукарська справа і стилізація

Управління в салонах краси та здоров’я 

 

Л

Логістика/ Транспорт

 

Спеціальності:

Міжнародна логістика

Логістика підприємств

Міжнародний транспорт

Міжнародна експедиція

Міжнародна митна співпраця

Митне обслуговування підприємств

 

М

Маркетинг

Спеціальності:

Маркетинг політичний

Міжнародний маркетинг

 

Медицина

Спеціальності:

Охорона здоров’я

Aналітика медична

Акушерство

Рятівна медицина

Стоматологія

Обслуговування медичної апаратури

 

Міжнародні відносини

 

Спеціальності:

Дипломатична і консульська служба

Політичні відносини

Міжнародна безпека

Міжнародний бізнес

Міжнародна торгівля

Міжнародний туризм

Міжнародні фінанси

Міжнародна публіцистика

Європейська інтеграція

Американістика

Міжнародні економічні відносини

International Business

Студії Східні

 

Мистецтво

Спеціальності:

Різьба

Графіка

Малювання

Консервація і реставрація творів мистецтва

Охорона пам’яток культури 

 

Механіка і проектування обладнання

 

Металургія

 

Музикознавство

 

Н

Наука про родину

Спеціальності:

Праця опікуньчо-соціальна

Консультування родинне

Соціотерапія і соціальна профілактика

Наука про родину і суспільство

Терапія і родинна допомога

 

О

 

 

П

Право

Спеціалізація:

Державне управління

Криміналістика

Переговори і представництво в суді

Право інтелектуальної власності,

Електронна торгівля (e-commerce law)

Фінансове право

Міжнародне право

Право Європейського Союзу

Комерційне право

Право на ринку капіталів

Податкове право

Канонічне право

 

Педагогіка

Спеціальності:

Педагогіка праці

Педагогіка ресоціалізації

Педагогіка соціальна

Педагогіка спеціальна

Техніки викладання

 

Політологія

Спеціальності:

Журналістика

Зв’язки з громадськістю i PR

Дипломатія

Державна адміністрація. Органи місцевого самоврядування

Управління людськими ресурсами

Маркетинг і політичне консультування

Міжнародні відносини

Європейська інтеграція

Управління європейськими проектами і фінансами

Адміністрація неурядова

 

Психологія

Спеціалізація:

Клінічна невропсихологія

Клінічна психологія

Психологія засобів масової інформації

Психологія підприємництва і управління

Психологія судово-пенітенціарна

Психологія здоров’я і психотерапія

Сексологія клінічна і судова

 

Пілотна справа

 

Р

Реалізація образу (в фільмі, телебаченні, фотографії)

Спеціальності:

Фільм

Операторство

Режисерія звуку

Режисерія

Компютерна анімація

Телебачення

Сценографія

Організація продукції фільмів/телебачення

Монтаж фільмів/телебачення

Фотографія

 

Розміщення виробництва

 

С

Соціологія

Спеціальності:

Соціологія економічна

Консультування і зв’язки з громадськістю

Дослідження громадської думки

Соціологія інтернету і ЗМІ

Психосоціологія

Соціологія влади

Соціологія загальна

 

Сільське господарство/ Лісництво

Спеціальності:

Садівництво

Зоотехніка

Техніка рільництва

Технології деревообробки

 

Соціальна політика

 

Суспільна медицина

Спеціальності:

Управління в системі охорони здоров’я

Здоров’я і екологія

 

Т

Танець

 

Туризм і відпочинок

Спеціальності:

Готельна справа і гастрономія

Обслуговування туристичного руху

Хіпотерапія

Туроператорство

Бізнес-туризм і обслуговування дипломатичних осередків

Авіа-туризм

Транспорт

Спеціальності:

Логістика і експедиція

Експлуатація автомобільного транспорту

Експлуатація і управління в транспортній системі

Системи і обладнання в транспорті

Безпека дорожнього транспорту

Товарознавство

 

Теологія

 

Технологія харчових продуктів

 

У

Управління

Спеціальності:

Управління людськими ресурсами

Економічна психологія

Стретегічне управління

Маркетинг

Облік і aудит

Управління в недержавному секторі

Інноваційний менеджмент в економіці знань

Управління проектами та фінансами ЄС

Управління транспортом і логістикою

Управліня виробничим підприємством

Управління в будівництві і архітектурі

Управління підприємством в зінтегрованій Європі

Управління в банківській сфері та фінансах

Комп’ютерна графіка і інтернет-реклама

Інформатичні системи управління

 

Управління і інженерія виробництва

Спеціальності:

Інженерія організації виробничих процесів

Управління системами якості в процесах виробництва

Логістика виробничих процесів

Інженерія бізнесових процесів

Управління в телеінформатиці

Комп’ютерна підтримка в управлінні

Безпека і гігієна праці

Експлуатація обладнання і інженерія виробничого середовища

Управління інформацією

Спеціальності:

Комп’ютерні системи в управлінні підприємством

Організація бізнес-процесів

Управління інформацією в бізнесі

Управління системами ІТ на підприємстві 

Ф

Фармацевтична справа

 

Філологія польська

 

Філологія іноземна

 

 

Спеціальності:

Англійська філологія в бізнесі

Англійська філологія. Вчитель

Англійська філологія. Перекладач

Англійськафілологія і культурологія

Англійська філологія і європеїстика

Філологія англійська і арабська

Філологія англійська і скандинавська

Європейські мови

Арабська мова

Японська мова

Фізичне виховання. Спорт

 

Фізіотерапія

 

Фінанси і бухгалтерія

Спеціальності:

Бухгалтерія
Банківська справа
Страхувальний бізнес
Інформатика в сфері фінансів
Ринок фінансів
Технічна і економічна інженерія ризиків
Фінанси підприємств
Аудит і фінансовий контроль
Бюджетний контроль на підприємстві
Економічна інформатика
Фінансова звітність
Управління фінансами підприємства
Фінансовий аналіз і інвестиції
Міжнародні економічні відносини
Менеджерський облік
Управління проектами і фінансами ЄС 

 

Согласно польскому законодательству, без разрешения на трудоустройство могут работать такие категории граждан Украины, как:
- лица, которые проводят семинары, проходят стажировку в польских фирмах, выполняющих функции советников, или другие, связанные с реализацией проектов, финансируемых из бюджета Европейского Союза;
- учителя иностранных языков, работающих в детских садах, школах и других образовательных учреждениях;
- постоянные корреспонденты СМИ, которые получили аккредитацию Министерства иностранных дел Польши.
И это далеко не исчерпывающий список лиц, которые могут свободно трудоустроиться у западного соседа Украины, уверяет юрист.
Несмотря на характер работы, которую будут выполнять в Польше граждане Украины, без разрешения на трудоустройство могут обойтись те украинцы, которые будут работать не более 6 месяцев в течение года, т.е. сезонные работники. Польская фирма, которая хочет трудоустроить такого работника, должна лишь уведомить об этом соответствующий районный отдел труда.
Возможность заработать на карманные расходы есть также у студентов из Украины, которые учатся в польских ВУЗах — для них законодательно предусмотрен 3-месячный срок работы в Польше без соответствующего разрешения (на время каникул, в июне — августе).
Несмотря на достаточно либеральный подход польского законодательства к трудоустройству украинцев, последние должны помнить о том, что отсутствие необходимости получения разрешения на трудоустройство не освобождает от визовой обязанности, а соответствующую работу можно выполнять только на территории Польши.

  Розміщена інформація є вичерпною.

 Індивідуальні консультації - за окрему плату, в письмовому вигляді по ел.пошті grumant-ua@mail.ru Консультації по телефону  надаються  після попередньої оплати послуги(400грн). 

Напишіть своє питання, у випадку отримання ствердної відповіді про наявність потрібної Вам інформації відповідь отримаєте після оплати на рахунок організації 400грн., див.  Внески та Статут


                                             

ЗВЕРТАТИСЯ    dobrotno@ukr.net

Консультації в розширеному віл сайту вигляді  та по телефону - за окрему плату(від 200грн).

НАШІ ПАРТНЕРИ:

1.Фірма ЗДРАВМАГ  (Массажёрысолевые ГРЕЛКИМагнитофорыИнструменты для стрижки и груминга)   Качественный трикотаж

2. ПОГ"Золотые купола Украины" (экономия расходов вашей фирмы, аутсорсинг и аутстаффинг)

3. Видеостудия " Master - Art"  и ТМ" Винный погребок" 

РЕКОМЕНДУЕМО:Энциклопедию романтики и ЦЕЛИТЕЛЬНЫХ стихов " Проникновенность"Обновлен 29 фев 2016. Создан 02 мар 2012